فروشگاه اینترنتی * ( قزوین آمازون ) * فروش کالا و لوازم خانگی. حامی تولیدات *ساخت ایران*

Compressors ACC

کمپرسور برودتی ((ACC (R600)
*الکترواستیل، با قلب تـپنده (کـمپـرسور) ایتالیاییACC

استفاده از کمپرسور با تکنولوژی روز Direct Path باعث حذف حرکات اضافه مبرد تا %20 می گردد و برند الکترواستیل را در زمره کم صدا ترین یخچال و فریزر قرار داده است.

کمپرسور یخچال به‌عنوان اصلی‌ترین قطعه به‌کار رفته در یخچال، شناخته می‌شود.
وظیفه کمپرسور یخچال پمپاژ گاز مبرد (گازی که برای تولید سرما مورد استفاده قرار می‌گیرد) در یخچال است.
کمپرسور امر گردش و فشرده‌کردن این گاز را در اواپراتور به عهده دارد.
تنها تغییر واقعی کمپرسور در پنجاه سال گذشته کاهش مصرف انرژی بوده که به یک مدل آنها «کمپرسورهای خطی» می‌گویند، در این مدل در عوض اینکه کمپرسور خاموش و روشن شود سرعت دور موتور کم و زیاد می شود، کمپرسور خطی می‌تواند مانند یک سوئیچ دیمر بالا و پایین برود.

کمپرسورهای سابق یخچال مجموعه ای مکانیکی هستند که پیستون، میلنگ و سوپاپ ها را شامل می شود. میلنگ که توسط یک موتور آسنکرون داخل محفظه کمپرسور یخچال قرار دارد، با چرخش خود سبب می شود پیستون مانند یک تلمبه عمل کند و با باز و بسته شدن سوپاپ ها، گاز موجود در لوله ها و سیلندر به گردش درآید، گاز مرتبا از لوله ی برگشت مکیده شده و با فشار به لوله ی رفت وارد می شود در نتیجه گاز سرما ساز متناوبا در حال حرکت بوده و عمل سرمازی انجام می شود.

قابل ذکر است در کمپرسورهای خطی و نوع اسکرال و کمپرسور روتوری دیگر میلنگ وجود ندارد. خنک کردن و روانکاری قسمت مکانیکی و الکتریکی توسط مقدار مشخصی روغن که داخل پوسته وجود دارد، انجام می شود، برای خنک کردن کمپرسور و کندانسور در فریزرهای بزرگ از فن استفاده می کنند.

کمپرسور یخچال وظیفه ی گردش و فشرده کردن گاز (مبرد فریون) در درون لوله های اواپراتور را بر عهده دارد که این گاز در کندانسور خنک شده و تبدیل به مایع می گردد. بر روی بدنه کمپرسور اغلب سه لوله دیده می شود، لوله ی مخصوص شارژ گاز ، لوله ی رفت (لوله فشار گاز)، لوله ی برگشت (لوله مکش گاز)
موتور سکاپ_این موتور ها قدرت های متفاوت دارند که نسبت به مدل و نوع یخچال فریزر متفاوتند.
برند سه کاپ اتریشی و ایتالیایی همان دانفوس سابق تغییر یافته با مصرف انرژی پایین و موتور مورد استفاده الکترواستیل میباشد
در این کمپرسور‌هایACC، وظایف میل‌لنگ توسط یک نوع روغن انجام می‌شود

کمپرسور سکاپ به دلیل مصرف انرژی پایین، سطح صدای کم، راندمان بالا و بازده عملکرد زیادی که دارد به یکی از معتبر ترین برندهای کمپرسور یخچالی تبدیل گردیده اند.

نوع راه انداز کمپرسورهای ACC از یک رله سنگی و اورلود و یک خازن استارت تشکیل شده است.سیم پیچ کمپرسورهای ACC اروپایی اکثرا مسی بوده وبرخلاف نوع چینی از کیفیت مطلوبی برخوردار است نوع گاز برودتی این کمپرسور ACC )R600 )می باشدکه بخاطر همین موضوع روغن استفاده شده در این کمپرسورهم از نوع روغن600 است

شرکتهای تولید کننده کمپرسور های acc در اتریش، آلمان وایتالیا واقع شده است.این شرکتها در تولید کمپرسور های برودتی بسیار موفق عمل کرده.کمپرسور های برودتی تولیدی این شرکتها دارای کیفیت و طول عمر بالایی بوده و در حین کار صدای بسیار کمی دارد.این کمپرسور ها در بازار ایران کاملا شناخته شده بوده و آزمایش خود را پس داده است.به دلیل وجود موتور های یخچال فریزر چینی موجود در بازار و تفاوت قیمت آنها با این کمپرسور،موتور های acc در بازار کم یاب شده اند.اگر برای شما کیفیت مهم تر از قیمت است توصیه ما کمپرسور های Acc میباشد.حتی موتور های استوک و تعمیری acc از موتور های چینی در بازار خیلی بهتر و دارای کیفیت بالاتری میباشد.

موتور یخچال اینورتر
نحوه کار موتور یخچال اینورتر به شرح زیر است:

این موتورها از انواع جدیدتر آن است که اغلب در یخچال‌های ساید بای ساید جدید به کار می‌رود. این موتورها سروصدا و مصرف برق کمتری نسبت به موتورهای معمولی دارند و در دسته بهترین موتور یخچال تولید شده در عصر حاضر قرار می‌گیرند.
قیمت این موتورها اغلب به نسبت موتورهای معمولی گران‌تر است.

از آنجایی که کمپرسور یا موتور یخچال مهم‌ترین قطعه این وسیله است؛ عدم توجه به نحوه مراقبت و نگهداری از آن می‌تواند به این بخش آسیب برساند. حتی اگر از برترین موتور یخچال نیز در دستگاه شما استفاده شود، سهل انگاری در نگهداری از آن، موجب خراب شدن کمپرسور یخچال یا بخش‌های دیگر آن خواهد شد.

هرگز نباید درب یخچال را برای مدت طولانی و بیهوده باز نگه دارید.
بهتر است قبل از استفاده از آبسردکن یا یخ‌ساز یخچال، نسبت به نصب فیلتر در یخچال‌هایی که این قابلیت را دارند اقدام کنید.
برای جریان هوا، یخچال یا ساید بای ساید شما باید حداقل 20 سانت با دیوار فاصله داشته باشد.
یخچال را در نزدیکی پنجره یا وسایل گرمازا نصب نکنید.
سعی کنید حداقل هر 6 ماه یک‌بار فریزر یخچال خود را تمیز کنید.

Fingerprint resistant stainless
ورق های خود رنگ کره ای یخچال فریزرهای الکترواستیل:
این ورق ها مقاوم در برابر رطوبت،مقاوم در برابر خوردگی (بیش از 15 سال) و خاصیت ضد لک دارند می توانید به راحتی لکه ها و اثر انگشت ها را پاک کنید تا ظاهری همیشه درخشان داشته باشید

Anti-bacterial

استفاده از نانو ذرات در تولید مواد اولیه مورد استفاده در سطوح داخلی یخچال های الکترواستیل علاوه بر دائمی بودن، با شستشو و تمیز کاری از بین نرفته و باعث می شود تا یخچال های الکترواستیل خاصیت ضد باکتری پیدا کرده و سبب ماندگاری بیشتر میوه ها و سبزیجات می شود

Super freezing
این سامانه با سرعت بخشیدن به فرایند انجماد و پایین آوردن دمای فریزر در کمترین زمان باعث حفظ ارزش و شکل ظاهری مواد غذایی می شود